Zawiesia specjalne ( trawersy ) Kraków - Blachmix

Suwnice to urządzenia mające ułatwiać transport wewnętrzny wewnątrz hali produkcyjnej lub magazynu. Chcąc upewnić się, że każdy ładunek będzie bezpieczny podczas jego przemieszczania wewnątrz obiektu, należy zainwestować w odpowiednie zawiesia do suwnic (trawersy). Trzeba pamiętać, że każdy z elementów tego typu musi spełniać niezbędne normy. Tylko wtedy będzie w stanie bezpiecznie funkcjonować na terenie zakładu pracy. Właśnie dlatego każdorazowo dbamy o to, by naszym klientom oferować sprzęt najwyższej jakości.

Czym są zawiesia?

Są to elementy konstrukcyjne, które stanowią wyposażenie suwnicy i służą do mocowania albo podtrzymywania ładunku w trakcie transportu. Ze względu na to, że najczęściej nie stanowią one integralnego elementu suwnicy, a jedynie akcesorium zawieszone na haku, mogą być wymieniane, zależnie od potrzeb oraz rodzaju transportowanych ładunków. Wykorzystuje się je nie tylko w suwnicach, ale także wielu innych maszynach, takich jak np. żurawie czy wciągniki. Do najczęściej wykorzystywanych zawiesi zaliczamy modele linowe, łańcuchowe oraz pasowe.

Zawiesia specjalne – czym są?

Stosuje się je zawsze tam, gdzie suwnice charakteryzują się szczególnym zastosowaniem. Są to elementy niestandardowe, dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. Wśród nich można wyróżnić chwytaki nożycowe, a także trawersy wyposażone w regulację podwieszania lub charakteryzujące się większą ilością haków. Wykonywane są także zawiesia pneumatyczne, dostosowane do podnoszenia płyt z plexy lub tafli szkła.

Doskonale rozumiemy, że każde przedsiębiorstwo charakteryzuje się własnymi, indywidualnymi potrzebami, poszczególne ładunki mają inny potrzeby, a każda branża ma inny charakter. Projektując systemy transportu wewnętrznego należy wziąć to pod uwagę na każdym etapie, również podczas doboru zawiesi. Zwłaszcza, że to właśnie dzięki nim konkretny ładunek jest przymocowany do suwnicy.

Nie wiesz na jaki rodzaj zawiesi się zdecydować?

Zachęcamy do kontaktu! Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy, który wspierają klientów na każdym etapie współpracy. Bardzo chętnie doradzą rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb.